Mervi Nivukoski

Toimitusjohtaja
  • Fysioterapeutti 1996
  • Toimipisteet Seinäjoki, Isokyrö, Laihia
  • Erikoistunut tuki- ja liikuntaelinfysioterapiaan
  • Erikoistunut Manipulatiivinen fysioterapeutti / Maitland consept
  • Alaraajafysioterapia / pohjalliset Footbalance
  • Lantionpohjan fysioterapia
  • Purentaelinfysioterapia
  • Fascial manipulation / Stecco
    mervi.nivukoski@fysiopiste.com

Sini Kujanpää

Fysioterapeutti
  • Fysioterapeutti AMK 2008, Liikunnanohjaaja
  • Fysiopiste Isokyrö
  • MDT- terapeutti
  • Tuki- ja liikuntaelimistön fysioterapeutti
  • Pre- ja Postoperatiivinen fysioterapia
  • LPG- terapia
  • Ryhmäliikuntaohjaaja
    sini.kujanpaa@fysiopiste.com

Salla Suomela

Fysioterapeutti
  • Fysioterapeutti AMK
  • Fysiopiste Seinäjoki
  • Tuki- ja liikuntaelimistön fysioterapia
  • MDT -terapeutti
  • Lantionpohjan fysioterapia
  • Ikääntyvien fysioterapia
  • Pre- ja Postoperatiivinen fysioterapia
  • Ryhmäliikunnanohjaaja / Pilates ohjaaja
    salla.suomela@fysiopiste.com

Tuula Heimonen-Lankio

Fysioterapeutti
  • Fysioterapeutti AMK 1998
  • Fysiopiste Seinäjoki
  • Työfysioterapeutti
  • Tuki- ja liikuntaelimistön fysioterapia
  • Alaraajafysioterapia / pohjalliset Footbalance
  • Ikääntyvien fysioterapia
  • Pre- ja Postoperatiivinen fysioterapia
  • Ryhmäliikunnanohjaaja
    tuula.heimonen-lankio@fysiopiste.com

Petri Sissala

Fysioterapeutti
  • Fysioterapeutti AMK 2013
  • Fysiopiste Isokyrö
  • Tuki- ja liikuntaelimistön fysioterapia
  • Pre- ja Postoperatiivinen fysioterapia
  • Urheilufysioterapia
  • LPG-terapia
  • Ryhmäliikunanohjaaja
    petri.sissala@fysiopiste.com

Jonna Ruohonen

Fysioterapeutti
  • Fysioterapeutti AMK 2013, Lähihoitaja
  • Fysiopiste Laihia
  • Tuki- ja liikuntaelimistön fysioterapia
  • Lantionpohjan fysioterapia
  • Pre- ja Postoperatiivinen fysioterapia
  • Neurologinen kuntoutus
    jonna.ruohonen@fysiopiste.com

Jaana Kauppi

Hieroja
  • Hieroja
  • Fysiopiste Seinäjoki ja Isokyrö
  • Klassinen hieronta
  • Kuumakivihieronta
  • Turvehoidot

Henna Kultalahti

Fysioterapeutti
  • Fysioterapeutti AMK 2011
  • Hieroja
  • Personal Trainer
  • MDT-terapeutti
  • Tuki- ja liikuntaelimistön FT
  • Pre- ja Postoperatiivinen FT
  • Neurologinen kuntoutus
    henna.kultalahti@fysiopiste.com

Janita Heikkilä

Fysioterapiaopiskelija ja hieroja